Geen Champions League voor Italiaanse topclub? Opnieuw sprake van puntenaftrek

Juventus moet zich opnieuw verantwoorden voor fraude in de boekhouding. Het riskeert een nieuwe aftrek van 11 punten in de Serie A.
In januari dit jaar kreeg de Turijnse club al een puntenaftrek van 15 punten voorgeschoteld vanwege het overwaarderen van de verkoopprijzen van bepaalde spelers. In beroep haalde 'De Oude Dame' echter zijn gram en werd de sanctie teruggeschroefd.
Het hoogste sportgerechtshof in Italië wil nu dat de zaak wordt herbekeken. De Italiaanse topclub ziet zo mogelijks toch nog 11 punten afgetrokken worden.
Juve staat momenteel op de tweede plaats in de Serie A. Als het hof van beroep de aanbevelingen van de procureur volgt, zakt Juve naar plaats 7. Met nog 3 wedstrijden te spelen staat het dan op maar liefst 8 punten van een Champions League-plaats. Zo wordt het behalen van een ticket voor het kampioenenbal haast onmogelijk.
Hendrik Van Wonterghem