De Spaanse titelstrijd is beslist: FC Barcelona kroont zich voor de 28e keer tot landskampioen


Foto: © photonews 16 mei 2025 07:20

FC Barcelona heeft zich donderdagavond tot landskampioen gekroond in Spanje. Barça won de derby tegen Espanyol met 0-2.

Real Madrid wist woensdagavond in het absolute slot nog met 2-1 te winnen van RCD Mallorca. Daardoor moest FC Barcelona de klus zelf klaren op het veld van Espanyol op donderdag.

De inzet was duidelijk: bij winst zou Barça zeker zijn van de titel. De bezoekers kampten met titelstress, dat werd al snel duidelijk. Espanyol kreeg mogelijkheden om op voorsprong te komen, maar kon de openingstreffer niet maken.

Met een 0-0 tussenstand gingen beide ploegen rusten. Na de pauze verliep het plots wat beter bij Barça. In minuut 53 plaatste Lamine Yamal, wie anders, de bal op fenomenale wijze in de bovenhoek.

Barça bleef het toch moeilijk hebben, maar Espanyol kwam niet tot scoren. In de slotfase maakte Fermin Lopez er nog 0-2 van waarna de landstitel binnen was.

FC Barcelona werd op deze manier voor de 28e keer in zijn geschiedenis landskampioen. Het kan ook bijna niet anders dan dat het Lamine Yamal was die alweer een hoofdrol speelde.

Brandon Morren

 
 
Reacties.