Engeland bezorgt Nederland een ongezien grote kater: EK-uitschakeling loert om de hoek

Foto: © photonews
De Oranje Leeuwinnen zitten met een ferm probleem. Na de zege tegen Wales werden ze tegen Engeland helemaal van de mat gespeeld. En zo wordt de kwartfinales halen plots veel moeilijker dan verwacht.
Engeland had zijn eerste wedstrijd verloren van Frankrijk, terwijl Nederland had gewonnen van Wales. En dus was het van moeten voor de Three Lionesses tegen de Oranje Leeuwinnen.
Sarina Wiegman zetten haar aanvallend team opnieuw tussen de lijnen en ging meteen op zoek naar doelpunten. Nederland werd van meet af aan weggedrukt en halfweg de eerste helft zorgde een heerlijke pegel van James voor de 1-0.
Lauren James 🥶👏#WEuro2025 pic.twitter.com/NYLuPtj9FU
— Match of the Day (@BBCMOTD) July 9, 2025
De wedstrijd tussen de Europees kampioen van 2017 en die van 2022 bleef ook daarna eenrichtingsvoetbal en vlak voor rust leverde dat de dubbele voorsprong op via Stanway.
Kan het nog voor Nederland?
Na de koffie was er even een beetje beterschap bij Nederland, maar twee halve kansjes leverden geen aansluitingstreffer op. Dankzij James - die in de rebound scoorde na vele Engelse kansen - en Toone werd het zelfs nog 4-0.
Als Frankrijk (en binnen vier dagen ook Engeland) wint van Wales, wordt het voor Nederland haast onmogelijk om nog de volgende ronde te halen. Het moet dan al met minstens drie goals verschil winnen van de Fransen.
Aernout Van Lindt