Nieuwe Courtois in de maak? Genks toptalent spreekt zich uit

Foto: © photonews
KRC Genk blijft indrukwekkend scoren met zijn jeugdwerking. Na de miljoenentransfer van Mike Penders dient de volgende topper zich al aan. Een 16-jarige doelman van bijna twee meter spreekt zich nu uit over zijn toekomst.
KRC Genk staat bekend om zijn geweldige jeugdwerking. De club laat veel talenten doorstromen naar de A-kern, die dan ook vaak hun kans kunnen grijpen.
Wat er nog bovenuit steekt zijn de doelmannen. De Genkse keeperopleiding produceert ieder jaar opnieuw weer grote talenten. Aan het begin van dit seizoen werd Mike Penders nog voor 20 miljoen euro verkocht aan Chelsea.
Zijn toekomst oogt nog redelijk onzeker, al wil Genk hem absoluut nog een jaar extra huren van The Blues. Ondertussen staat ook het volgende keeperstalent klaar bij de Limburgers: Lucca Brughmans.
De 16-jarige doelman is al 1,97m lang en greep afgelopen seizoen zijn kans bij Jong Genk. Brughmans lijkt een mooie toekomst voor zich te hebben. Hij wordt zelfs al vergeleken met Thibaut Courtois.
"Het is natuurlijk een eer om met hem vergeleken te worden, maar ik vind het zelf niet nodig. Ik ben de keeper die ik ben, voor Thibaut geldt hetzelfde", zei hij bij Sporza. De toekomst van Penders zal ook invloed hebben op de zijne.
"Ik denk dat ik volgend jaar weer voor Jong Genk speel, maar droom stiekem al een beetje van een kans bij de A-kern. Maar alles op zijn tijd. Ik ben nog jong, dus geen stress. Als het moet gebeuren, zal het ook gebeuren", besluit de doelman.
Brandon Morren