Zweden doet prima zaak na prangertje tegen Denemarken

Foto: © photonews
Op het EK in Zwitserland zijn we ondertussen bij groep C aangekomen. Zweden en Denemarken maakten er een echt topduel van. De Zweden deden een prima zaak in de strijd om de kwartfinales.
Zweden en Denemarken zitten in de groep met ook nog Duitsland en Polen, dus het onderling duel zou wel eens van groot belang kunnen zijn met oog op de kwartfinales.
Geen kansrijk duel tussen Zweden en Denemarken
En dus wilden beide ploegen er meteen staan. Toch leverde dat niet meteen een geweldig duel met veel kansen op, integendeel. Het bleef lange tijd een zeer gespannen wedstrijd.
Bij de rust kregen we een logische 0-0 ruststand, al probeerden beide ploegen wel de bakens te verzetten. Het verlossende doelpunt viel echter pas in de tweede helft.
Angeldahl maakt het verschil
Tien minuten na de pauze was het Filippa Angeldahl die haar team op rozen wist te zetten. Daarna probeerde Denemarken de bakens nog wel te verzetten, maar een gelijkmaker zat er niet meer in.
Met Duitsland en Polen ook nog in de groep zal het voor Denemarken moeilijk worden om zich te plaatsen voor de kwartfinales. De Zweden hebben dan weer een goede zaak gedaan in de strijd om de top-2 in de groep.
Aernout Van Lindt